تبلیغات
تور قبرس جنوبی،تور قبرس شمالی ،تور قبرس اروپایی، تور قبرس ترک - مطالب مرداد 1393

تور قبرس جنوبی | تور قبرس شمالی | تور قبرس اروپایی| تور قبرس ترک تماس 88809020

چاذبه ها و دیدنیهای قبرس

نویسنده :تور
تاریخ:شنبه 11 مرداد 1393-09:35 ب.ظ

جاذبه‌ها
اما برای بازدیدکنندگان امروزی ردپای گذشته دلیل جذابی برای امدن به اینجاست.
ویرانه‌های یونان و روم باستان در گوریون و سالامیس، موزاییک‌های باشکوه رومی در پافوس، هنرهای صلیبیون در کولوسی و کوه‌های Pentadakylos و صومعه‌ها و کلیساهای بیزانسی کوه‌های ترودوس.
قبرس کشوری با زیبایی طبیعی با شکوه است. در حالی که سواحل تفریحی مسافران تعطیلات را خوشحال می‌کند. خط ساحلی به ویژه در شبه جزیره آکاماس به اندازه کافی صخره‌های مضرس و خلیج کوچک دارد که افراد رومانتیک یا علاقمندان به دوچرخه‌سواری در مسیرهای ناهموار را جذب خود کند. 
داخل این سرزمین کوه‌های وحشی و مملو از جنگل ترودوس قرار گرفته است. کلیساهای بیزانسی که همچون نگین‌های فراموش شده در منظره می‌درخشند، اسراری بودند که تنها کشیش‌نشینان از آنها آگاه بودند. 

قبرسی ها حداقل در بخش تحت کنترل قبرس یونانی- قبرس جنوبی- روی ویژگی‌ یونانی خود تاکید بسیاری دارد. نامها و تلفظ‌های دوره استعماری راه را برای اسامی یونانی و حرف نگاری جدید از الفبای یونانی به لاتین گشوده است. برای مثال Paphos به Fafos و Ayia Napa به Agia Napa تبدیل شده است. تغییرات عمده در نیکوستیا (اکنون لفکوسیا)، لیماسول (لمسوس)، فاماگوستا (آموگوستوس) و کریتیا (کرینیا) دیده می‌شود.
امروزه 10 نمونه از آنها در منزلت حفظ یونسکو قرار داشته و بازدید از قبرس بدون بازدید از حداقل یکی از آنها کامل نمی‌شود. 
در علین حال در جلگه‌های داخلی، دهکده‌های بکر و دور از دست گردشگران در میان باغ‌های زیتون و مرکبات جای گرفته‌اند و بزها و گوسفندان در میان خرابه‌های باستانی فراموش شده جست و خیز می‌کنند.
درختان تاک از تپه‌های آفتابی بالا رفته‌اند، درختان سرو یک صومعه آرام با اسکلت یک قلعه متروکه را در برگرفته‌اند و زندگی شهری قبرس با آهنگی آرام ادامه دارد.
دیدنیهای قبرس
اولین اسناد حضور انسان در قبرس مربوط به آن دسته مردمانی است که چادرنشینان و شکارچی بوده و اسکان دایمی نداشتند.
ابزارهای سنگی که اخیراً در نزدیکی سواحل شبه جزیره آکاماس و ساحل نیسی در آگیاناپا یافت شده‌اند نشان می‌دهند که آن دریانوردان در حدود 10000 قبل از میلاد و یک هزاره قبل از آنچه تا کنون تصور می‌شد پا به خاک قبرس گذاشتند. 
استخوان‌های اسب‌های آبی و فیل‌های کوتوله (که نسل هر دو منقرض شده) که قوت این ملاحان بوده نیز یافت شده‌اند.
ابزارهای و استخوان‌های حیوانات قضایی شده که در غاری در اکروتیدی در ساحل جنوبی یافت شده‌اند مربوط به 9000 سال قبل از میلادی هستند. 
دیواره‌های آبی که اخیراً در نزدیکی یافوس یافت شده‌اند. اندکی پس از این تاریخ حفر شده‌اند. ابتدایی‌ترین ردپای ساکنین دائمی نیز مربوط به حدود 8000 قبل از میلاد است که بارزترین نمونه آن سکونت‌گاه‌های سنگی و کندو مانند در نوک شبه جزیره کارپاسیا در Choirokoitia است که مربوط به 7000 قبل از میلاد می‌باشد. 
در 3500 سال قبل از میلاد مس ازدامنه‌های تردوس استخراج شده و قبرس به عنوان یک مرکز تجاری شروع به شکوفایی کرد.
کالاها از آسیا، مصر، کرت و جزایر پلویونی واژه در ازای سفال قبرسی، مس‌آلات و افیون معامله می‌شدند. پس از 1600 سال قبل از میلاد قلعه‌های اطراف این جزیره ساخته شدند که حاکی از یک دوره درگیری هستند. مس به عنوان پول حمایت مصری به آنها داده می‌شده است. 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

موقعیت جغرافیایی قبرس

نویسنده :تور
تاریخ:شنبه 11 مرداد 1393-09:05 ب.ظ

قبرس که در گوشه شمال شرقی مدیترانه میان آن تولی ترکی و سوریه قرار گرفته سومین جزیره بزرگ مدیترانه پس از سیسیلی و ساردینا محسوب می‌شود. مساحت آن 9251 کلیومتر مربع بوده و جلگه بزرگ مسائوریا را میان دو زنجیره کوهستانی رشته کوه Pentadakylos در شمال شرقی و ترودوس در جنوب غربی قرار داده است. سه رود اصلی که در تابستان خشک می‌شوند و از کوه‌های ترودوس سرچشمه می‌گیرند عبارتند از:
Pediaios که از شرق به خلیج فاماگوستا می‌ریزد، کارگوتیس که از شمال به خلیج مورفو می‌ریزد و کوریس که در جنوب به Episkopi می‌ریزد. بلندترین قله آن نیز قله رولیمپوس با 1951 متر ارتفاع است.


نقشه قبرس
جمعیت: حدود 900000 نفر در جنوب شامل 120000 ساکن خارجی، 265000 نفر در شمال شامل 150000 ساکن ترک پس از سال 1974.
پایتخت: نیکوسیا: 225000 در بخش یونانی نشین و 85000 نفر در بخش ترک نشین.
شهرهای اصلی: جنوب لیماسول (190000)، لارناکا (80000)، پافوس (700000). شمال: فاماگوستا (36000)، مورفو (13000)، کرینیا (30000)نوع مطلب : کشور قبرس 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

قبرس قطعه ای از تاریخ

نویسنده :تور
تاریخ:شنبه 11 مرداد 1393-08:55 ب.ظ

ثروت باستانی قبرس از مس است، یک قطعه از تاریخ که امروزه در یکی از رنگ‌های پرچم ملی آن نیز دیده می‌شود. باید گفت که در دنیای امروز بزرگترین منبع طبیعی قبرس روز خورشید در 340 روز سال است. با این حال جزیره آپرودیت سرخوش از ساحل بوده و بهترین استفاده را از این نور خورشید برده است.

بسیاری از تفریح‌گاه‌ها بزرگ بوده و با کمترین ویژگی تاریخی یا فرهنگی توسعه یافته‌اند و نبرد برای حفظ بقایای ساحل بکر به شدت دنبال شده است.

اما برای تحسین کردن این جزیره به تحقیق زیادی نیاز ندارید. با مسیر کوتاهی به سمت داخل جزیر دهکده‌های بی‌شمار، مجموعه باغ‌های انگور و رشته کوه‌های مضرس را خواهید دید. لایه‌هایی از تاریخی طولانی و پرییچ و خم از مردمان عصر حجر تا یونانی‌ها، پارس‌ها، رومی‌ها، بیزانسی‌ها، مردمان دوران جنگ‌های صلیبی، ونیان‌ها ، ترک‌ها و بریتانیایی‌ها در این جزیره دیده و احساس می‌شوند.

شاید یکی از بهترین خاطرات شما از قبرس مهمانپذیری و رفتار دوستانه مردمان ـ یونانی و ترک آن باشد. 

ساحل قبرسنوع مطلب : کشور قبرس 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات()